Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

Το 2ο Γυμνάσιο Σπάρτης, όπως και κάθε άλλη κοινότητα, διέπεται από κανόνες και ρυθμίσεις απαραίτητες τόσο για την αποδοτική λειτουργία του σαν εκπαιδευτική μονάδα, όσο και για την αρμονική συνύπαρξη του μεγάλου αριθμού μαθητών του. Ο σύνδεσμος Εσωτερικός Κανονισμός σας…

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ – ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Πίνακας, από 5 Φεβ. 2024, με τις ημέρες και τις ώρες που οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας θα είναι διαθέσιμοι να σας ενημερώσουν για την πρόοδο και τη γενικότερη συμπεριφορά των παιδιών σας: Ώρες και ημέρες Υποδοχής Γονέων για ενημέρωση.

WEBEX ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Σας υπενθυμίζουμε ότι, εάν το Σχολείο δεν λειτουργήσει κανονικά, τα μαθήματα διδάσκονται εξ αποστάσεως σύμφωνα με τις υπάρχουσες οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας. Στα μαθήματα ακολουθείται το ημερήσιο πρόγραμμα, όπως ισχύει την ημέρα της αδυναμίας κανονικής λειτουργίας του Σχολείου.